Informace pro návštěvníky kroměřížských historických zahrad se sluchovými obtížemi

Přijďte si vychutnat bohatství chutí vůní a barev do kroměřížských historických zahrad. Pokud chcete být jejich poučenějšími návštěvníky, můžete využít nabídku, kterou připravuje Metodické centrum zahradní kultury ve spolupráci s Poradenským centrem pro sluchově postižené Kroměříž, o.p.s.

Dospělí

Pro organizované skupiny

Dospělí

Pro větší počet zájemců (od 10 osob) lze připravit komentovanou prohlídku za účasti tlumočníka do znakového jazyka, který je zajišťován Poradenským centrem pro sluchově postižené v Kroměříži. Takovou prohlídku je třeba objednat nejméně s dvoutýdenním předstihem.

Studenti

Žáci, studenti

Pro školy s neslyšícími a nedoslýchavými žáky připravujeme speciální edukační programy. Žáci jsou při nich aktivně zapojeni do poznávání zahrady skrze různé činnosti (výtvarné, dramatické, herní ale i hudební aktivity). Opět je třeba se na ně předem objednat.


Individuální prohlídka s využitím tabletu nebo tištěného průvodce

Tabletový průvodce

Individuální prohlídka Květné zahrady je umožněna díky službě tabletu s videonahrávkami ve znakovém jazyce. Ten si mohou neslyšící zdarma zapůjčit v návštěvnickém centru Květné zahrady oproti podpisu. Zde obdrží také návod k obsluze. Pohyb po zahradě jim usnadní interaktivní mapa s označením míst, pro které je vytvořen výklad. Kromě videonahrávek jsou připojeny také texty, fotografie zprostředkovávající například informace o historické podobě částí zahrady či její obnově. Nechybí ani populární komiks a slovníček.

Doplňující službou je tištěný průvodce, který je rovněž možné zapůjčit si v návštěvnickém centru Květné zahrady.

Služba tabletu s videonahrávkami byla vytvořena díky dotaci z fondu Podpora pro památky UNESO Ministerstva kultury ČR za finanční spoluúčasti žadatele Národního památkového ústavu a Města Kroměříž. Na jeho vzniku se podílelo Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž, o.p.s. Více informací zde.

V návštěvnickém centru Květné zahrady e k dispozici přepážková indukční smyčka.


Partneři

Ukázky aplikace pro tablety

Ukázka aplikace na tablety

Hlavní menu

Ukázka aplikace na tablety

Menu informace

Ukázka aplikace na tablety

Menu interaktivní mapa

Ukázka aplikace na tablety

Menu památky

Ukázka aplikace na tablety

Stránka s psaným textem a ikonami pro spuštění fotogalerie a videa

Ukázka aplikace na tablety

Video

Ukázka aplikace na tablety

Fotogalerie

Ukázka aplikace na tablety

Komiks

Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž, o.p.s., Velehradská 625, Kroměříž 767 01 Evidence činností pro zaměstnance